برگزاری کارگاه حقوق دانش آموز

برگزاری کارگاه حقوق دانش آموزکارگاه حقوق دانش آموز در دبیرستان پروین اعتصامی (آموزش و پرورش منطقه 12 ) شهر تهران برگزار شد

کارگاه حقوق دانش آموز از سوی موسسه دادپویان برنا در دبیرستان پروین اعتصامی (آموزش و پرورش منطقه 12 ) شهر تهران برگزار شد. در این کارگاه که با حضور تعدادی از دبیران و کادر آموزشی و اداری دبیرستان پروین اعتصامی برگزار شد موضوعات از قبیل حقوق دانش آموز در قوانین داخلی ایران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و در پایان جلسه مربیان و معلمان به طرح سوالات و نقطه نظرات خود در خصوص حقوق دانش آموزان پرداختند.
از جمله موارد طرح شده در این کارگاه عدم وجود قوانین روشن و مشخص در خصوص حقوق متقابل دانش آموزان و معلمان در ایران بود. انچه در این خصوص لازم به بیان است هدف از برگزاری این کارگاه ها در مدارس است که در واقع اهمیت برگزاری این قبیل جلسات و کارگاه های آموزشی در راستای تبیین جایگاه اصلی و مناسب دانش آموز و معلم در ایران می باشد. برخی از موارد از قبیل موضوع کودکان کار، کودکان بد سرپرست، فقز مالی خانواده ها از جمله مشکلات و معضلات امروز جامعه دانش آموزی در ایران است که در برخی از مناطق شهر تهران که مردم از سطح مالی ضعیف تری برخوردار هستند بیشتر شاه آن هستیم.
از جمله مشکلات طرح شده از سوی معلمان در کارگاه مسئله عدم امنیت مالی معلمان می باشد که دارای آثار منفی بر کیفیت ارائه خدمات آموزشی خواهد شد.


عضویت در کانال تلگرام موسسه حقوقی داپویان برنا